Lumen dla misji


„Swoją hojnością uwielbiaj Pana” (Syr.35,7)

Dostaliśmy od Boga iskrę: umiłowanie sztuki, pasję tworzenia, radość przebywania we wspólnocie. Ale cóż z tej iskry jeśli nie zamieni się w płomień,  źródło światła i ciepła? Pragniemy  ofiarowywać cząstkę  naszej  miłości  aby pomnażała  się w sercach innych, potrzebujących ludzi.

Nie mamy wiele ale chcemy dzielić się tym co mamy. Dlatego ruszył projekt „LUMEN dla misji”. Będziemy  malować ikony i obrazy  dla parafii na misjach, których nie stać na zakup wyposażenia kaplicy, kościoła, szkoły.

Chcemy też włączyć w nasz projekt inne osoby nie związane z Grupą. Będzie można zakupić u nas ikony z których dochód w całości  przeznaczymy na zakup materiałów potrzebnych do tworzenia obrazów.

Można nas również wesprzeć datkami wpłacając na nr konta:

25 1160 2202 0000 0000 4335 1497  z dopiskiem „Lumen dla misji”

Takie Krzyżyki ( między innymi) można u nas nabyć wspierając naszą inicjatywę….

 

 

 DAR DLA SYRYJSKIEJ WSPÓLNOTY Z HOMS

Nasze plany: droga krzyżowa dla kościoła w Niemirowie

Jesteśmy po ustaleniach z księdzem Rusłanem co do Drogi Krzyżowej którą mamy wykonać dla niemirowskiego kościoła….2660 zł to jest kwota którą musimy zdobyć na deski które będą wykorzystane do namalowania poszczególnych stacji. Kochani…zwracam się do Was z prośbą o wsparcie naszego projektu.

Nasze plany: Kościół w Prawdino
Kościół w Prawdino (ukr. Правдине) został zbudowany w 1846 r. przez Polaków, uczestników Powstania Listopadowego 1831 r. Zostali oni zesłani w głąb Guberni Chersońskiej w ramach polityki rusyfikacji systematycznie prowadzonej na obszarze Imperium Rosyjskiego. Otrzymali do dyspozycji kawałek ziemi – stąd pierwotna nazwa wsi – Carewodar. Miejscowa społeczność została dotknięta kolejnymi tragediami w 1932-1933 r. w czasach tzw. głodomoru oraz w 1938 r., kiedy to grupa 76 parafian została rozstrzelana przez bolszewików za udział w rzekomej polskiej, nacjonalistycznej organizacji wymierzonej w ideały Rewolucji Bolszewickiej. W rzeczywistości potomkowie zesłańców bronili kościoła przed zamknięciem. Mimo męczeństwa kościół został zamknięty, a budynek zamieniony na magazyn zbożowy. Kilka lat temu władze oddały zdewastowany budynek do użytku miejscowej społeczności katolickiej. W 2010-2011 r. zabezpieczono dach kościoła i wstawiono okna (ks. Dariusz Bala). W 2015 r. zostały wznowione prace remontowe, których celem jest rekonsekracja kościoła.” Naszym celem jest „ożywić” mury tego kościoła …

Nasze realizacje: Ostrobramska Matka Boża Miłosierdzia
Królowa Korony Polskiej
dla Prawdino

Podziękowania z parafii w Prawdino:

Drodzy Współbracia, Siostry, Przyjaciele!
Przyjmijcie wielkanocne życzenia od wspólnoty wiernych parafii Przemienienia Pańskiego w Prawdyne. Niech nasza radość ze zwycięstwa Chrystusa stanie się Waszym udziałem i przemieni Wasze serca!
Niech Bóg będzie uwielbiony za pierwsze Triduum, jakie mogliśmy przeżyć w naszej parafii od co najmniej 1937 roku. Niech będzie uwielbiony za znak obecności o. Anastasija z Prawosławnej Ukraińskiej Cerkwi w Wielki Czwartek, który swą pobożnością eucharystyczną dał piękne świadectwo. Niech będzie uwielbiony za dar ikony Matki Bożej Miłosierdzia, którą napisała i podarowała nam Pani Agata z Krzeszowic. Ta ikona jest dla nas znakiem Nowego Początku, naszej PASCHY – tak jak Jezus począł się w łonie Maryji, tak i wiara katolicka na nowo odradza się na tej ziemi. Nawiązuje ona również do początków parafii z 1846 roku – bowiem pochodzi oni z okolic Wilna, Grodna i Lidy. Niech Bóg będzie uwielbiony za nowennę przed Świętem Miłosierdzia, którą w Wielki Piątek rozpoczęliśmy w Grobie Pańskim wpatrując się w Maryję, Matkę Miłosierdzia. Niech będzie uwielbiony za Świętą Noc i paschalne spotkanie we wspólnocie parafian… Niech będzie wreszcie Bóg uwielbiony za Waszą pamięć, modlitwę i wsparcie, którym nas obdarzacie!
Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Z wdzięczną modlitwą –
x. Łukasz z parafianami

Nasze realizacje: Św. Cecylia dla szkoły muzycznej w RŚA – Bouar

Uczniowie pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki, w miejscowości Bouar. Obraz patronki szkoły, św. Cecylii, wzorowany na dziele Justusa Sustermansa, został namalowany przez Marię Pilch z grupy „Lumen” i podarowany szkole w ramach projektu „Lumen dla misji”. Szkoła została założona przez brata Benedykta Pączkę OFMCap i jest owocem działającej tam misji.

Nasze realizacje: św. Antoni dla kościoła w Prohebyczu Agata Białas ofiarowała swoją pracę, obraz przedstawiający świętego Antoniego dla kościoła w Prohebyczu

Nasze realizacje: Św. Trójca dla kościoła w Niemirowie pod wezwaniem św.Józefa

Zobacz na stronę kościoła w Niemirowie …..

Nasze realizacje: Jezus Miłosierny dla kościoła Boryspolu

 

Barbara Grabowska, członek naszej grupy ofiarowała wykonaną przez siebie ikonę Jezus Miłosierny dla kościoła w Boryspolu Tak pisze ksiądz Stanisław z Boryspola: „Pax!dziękuje za maile, są cenne Wasze przeżycia z powstaniem ikony są piękne i mają znamiona cudu. Teraz siedzę przed komputerem(nie lubię tego) i piszę projekty. Nie dawno wróciłem z głoszenia rekolekcyj, we wtorek znów wyjeżdżam, tym razem za Wrocław i też na głoszenie rekolekcji:) próbuje też tu w domu ogarnąć życie, mojej wspólnoty, braci i parafian. Jest dużo trudności ale to dobre momenty na cuda:) lubię jak jest ciężko i trudno..wiara rośnie- Jezu ufam Tobie! To tak współbrzmi z tą ikoną. Ufność Jezusowi jest tak piękna jak ta ikona- daje poczucie lekkości, jakiegoś pokoju….wolności serca….sprzyja zaufaniu.” To jest najpiękniejsza zapłata za nasza pracę…. Chwała Panu za dar jakim nas obdarzył….

PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE

 

Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Biernackiemu  wsparcie finansowe naszego projektu

 

Firma HERGON wspiera nas dobrymi rabatami na ramy  Serdecznie dziękujemy….